Posted inActualitate

Rezultatele și autorii golurilor în meciurile din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal

Miercuri după amiază s-au jucat meciurile din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal – faza județeană. În această fază a competiției au rămas 7 echipe din Liga a 4-a și o echipă de Liga a 5-a, CS Local Mircea Vodă. Toate cele 4 meciuri s-au terminat în timpul regulamentar, două dintre meciuri încheindu-se cu scorul de 5-0. Cele mai multe goluri s-au marcat la meciul jucat pe terenul din comuna romanu, unde s-au întâlnit Daous Dava Brăila și ACS Comunal Cazasu, partidă în care s-au înscris 10 goluri.

Rezultate înregistrate în sferturile de finală ale Cupei României – faza județeană:

Victoria Traian – Suporter Club Brăila 5-0 (0-0). Echipa pregătită de Dragoș Trofin a rezistat 70 de minute în meciul cu ocupanta locului 2 din Liga a 4-a, dar în ultimele 20 de minute ale partidei gazdele au marcat de cinci ori prin: Orășanu (70), R. Oprea (74, 78), Fătu (autogol – 83), Al. Buzatu (90+1)

Sportul Chiscani – Viitorul Galbenu 3-0 (0-0). Gazdele au deschis scorul în minutul 54, prin Mădălin Pascu, pentru ca în ultimele minute ale meciului să mai înscrie de două ori prin S. Manole, în minutele 85 și 90+2.

CS Local Mircea Vodă – Viitorul Cireșu 0-5 (0-5). În cel mai dezechilibrat meci din această fază a competiției, Viitorul Cireșu, liderul Ligii a 4-a, a întâlnit singura echipă din Liga a 5-a, CS Local Mircea Vodă. Echipa din Cireșu a tranșat lucrurile încă din prima repriză când au marcat de 5 ori, prin I. Șerbănescu (14, 45), Chirpac (19), Mocanu (27) și Al. Niță (41)

Daous Dava Brăila – ACS Comunal Cazasu 6-4 (3-2). Au marcat: Balaban (39), Ștefan (40, 59), Ioniță (45+1), Dima (70, 84), respectiv Petru Andronache (1, 3), Pascale 976),