Posted inActualitate

Rezultate înregistrate în meciurile disputate sâmbătă și duminică în Liga a 5-a • ProBraila • Stiri Braila

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile din etapa a 16-a, prima a returului, din seria I a Ligii a 5-a, și etapa a 15-a, din seria a II-a din Liga a 5-a. În seria I a fost o etapă a echipelor oaspete, toate meciurile fiind câștigate de echipele vizitatoare. În seria a II-a s-a jucat derby-ul primelor clasate, care s-a încheiat la egalitate, iar în două meciuri s-au impus echipele aflate în deplasare, patru meciuri fiind câștigate de echipele gazdă.

Rezultate înregistrate în seria I:

Dunărea Gropeni – AFC Urleasca 2-4 (1-2). Au marcat: Daniliuc (44, 63), respectiv Constantin (autogol – 11), Ciocan (38, 70, 72)

Șoimii Tudor Vladimirescu – Spicul Râmnicelu 1-4 (0-0). Au marcat: Orășanu (56), respectiv Pănuț (61), Tiutiu (80), Șerbu (81, 85)

Dinamic Unirea – Siretul Vădeni 4-5 (1-4). Au marcat: Mihalache (13), Enache (52, 73), Bănică (67), respectiv Burlacu (4), D. Dorașcu (6, 58), C. Boitaș (24), I. Dumitru (36)

Dunărea Tichilești – Gloria Movila Miresii 0-5 (0-1). Au marcat: Ceaușu (44, 58), Munteanu (60), Rîpă (73), Ciupercă (82)

ACS Comunal Cazasu II – Romgal Romanu 0-3 (omologat). Meciul a fost înrerupt în minutul 34, la scorul de 0-1, când gazdele au rămas în 6 jucători. ACS Comunal Cazasu II a început meciul cu 9 jucători, iar până în minutul 34 s-au accidentat alți 3 jucători și meciul a fost oprit. Golul a fost marcat de Mureșanu în minutul 25.

Stanriz Stăncuța – Victoria Traian II 1-3 (0-0). Au marcat: Banciu (77), respectiv Andrei Adrian (67), Ursea (90+1), Cl. Ene (90+3). În prima repriză jocul a fost controlat de către echipa oaspete, Victoria Traian, dar nu au reușit să înscrie. În repriza a 2-a Victoria Traian a reușit să marcheze prin Andrei Adrian,